Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Letní tábory

INDIÁNSKÉ LÉTO U KONÍ

Leotšní tábor se bude konat 2. - 10. 8. 2018 na tábořišti u říčky Chvojnice nedaleko Horních Lhotic u Kralic nad Oslavou.

Tábor je vhodný pro děti 7-14 let.

Cena 3000,- zahrnuje:

  • stravu 5x denně, celodenní pitný režim

  • náklady spojené s koňmi (žrádlo, veternář, pronájem pastvin..)

  • jezdecký výcvik (min. 2 hodiny denně) pod dozorem kvalifikovaného cvičitele jezdectví a daších zkušených pomocníků

  • ubytování ve stranech s podsadou (po dvojicích)

 

KOŇSKÝ PROGRAM

Hlavním tématem tábora jsou koně a aktivity s nimi spojené. Na koňském hřbetě budeme společně poznávat krásnou přírodu a okolí říčky Chvojnice. Tábor je určen pro všechny děti bez ohledu na jejich zkušenosti s koňmi. 

Děti se naučí, jaké májí koně přirozené potřeby a jak o ně pečovat. Velkou část pobytu budou na koních jezdit, všichni se naučí jak správně sedět a podle pokročilosti se budou učit koníka samostatně ovládat nebo se v ježdění dál zdokonalovat. Cvičitelé se budou každému věnovat jednotlivě, děti se budou většinou o koně starat ve dvojicích,aby si mohly pomáhat a učit se spolupracovat.

Koně jsou různě velcí, takže se tu najde ten správný pro všechny. Ke každému koni přistupujeme individuálně a podle jeho povahy tak, aby byli všichni ve stádě spokojení. Snažíme se dodržovat jejich přirozené potřeby, žijí celoročně na pastvinách s přístřešky a nemají podkovy. Na koních jezdíme bez uzdění. Koníci jsou zvyklí celý život na provazových ohlávkách, na které jemně reagují. Bez sedel jezdíme záměrně, děti se tak naučí správně držet rovnováhu a získají pevnější sed. Navíc není nic lepšího, než cítit koníka pod sebou, jak krásně hřeje i každý jeho krok. (více se dočtete na http://www.bezsedla.cz/proc-bez-sedla-/).  

Pobyt v sedle si však všechny děti budou moci také vyzkoušet. Také budou mít možnost zkusit si tzv. voltiž - gymnastické cviky na koni s tlustou dečkou a madly. Toto cvičení zlepšuje rovnováhu na koni a samostatný sed. Je také výbornou rozcvičkou před samotným ježděním. 

Součástí tábora bude i teoretická příprava, povídání o etologii, částech těla, potřebách koní, přirozeném způsobu života a dalších zajímavých věcech.

Jezdecký výcvik bude probíhat na hodných koních různých plemen i velikostí. Děti stráví každý den minimálně dvě hodiny u koní, kromě jednoho dne, kdy půjdeme na výlet do nedaleké Náměště nad Oslavou.

Koně jsou sice moc hodní, ale stále zvířata. Každý, kdo bude sedět na koni, bude mít na hlavě HELMU. Proto je povinným vybavením každého účastníka. Dovezte si prosím svoje (nastavené) helmy. Stačí cyklistická, ale jezdecká je samozřejmě lepší. Kvůli táboru ji kupovat nemusíte, ale pokud víte, že má Vaše dítě zájem o ježdění na koni, určitě se bude hodit.

Práce s koňmi je dobrovolná, nebudeme nikoho nutit. Výcvik povedou kvalifikovaní cvičitelé jezdectví a zkušení instruktoři.

Děti také uvidí ukázku strouhání kopyt a  různých stylů ježdění, například parkur (skánání překážek), drezura, barel racing a další.

A NEJEN TO..

Budeme se také věnovat poznávání a ochraně přírody. Zahrajeme si různé hry, soutěže a zařadili jsme do programu také tvořivé dílny, keramiku i staré řemesla. Děti by měly v partě kamarádů strávit několik příjemných dnů v přírodním prostředí. Tak nejlépe poznají sebe i ostatní a naučí se žít v přírodě a hlavně s přírodou.

V plánu je několik kratších i delších výletů na zajímavá místa v okolí tábora. Rozhodně nebudou chybět táboráky, noční hlídky, táborové práce, zpívání s kytarou, koupání v nedalekém rybníce apod.

Připravena je celotáborová hra, která účastníky seznámí se životem indiánů. K dispozici budeme mít pravé indiánské tee-pee, ve kterém se naučíme indiánské písně, hrát na vlastnoručně vyrobené hudební nástroje a poznáme jejich kulturu i zvyky.

TOPlist